Gwiezdne juwenalia.

Strona główna

1242323522|%e %b %Y, %H:%M %Z|agohover

Nie znam historii toruńskich juwenaliów, bo nim studentką się stałam na juwenalia nie chadzałam, jednak w trakcie 3-letniego doświadczenia muszę przyznać, że tegoroczne są słabe, oczywiście pod względem atrakcji muzycznych. Niby było Pogodno i niby ma być Indios Bravos czy Akurat, może wystąpi Hey, ale reszta? Reszta jest mi w pełni nieznana, nawet z nazwy. W poprzednich edycjach wszystko było skumulowane w 3 dniach obchodów, więc codziennie znalazło się 1-2 propozycje, dla których warto było pojechać na drugi kraniec miasta. Niestety w tym roku raptem co drugi dzień planuję pojawić się w miasteczku akademickim wieczorową porą. Rozumiem ideę 6 epizodów Gwiezdnych Wojen = 6 dni obchodów, ale warto by było zapewnić ciekawą ofertę dla każdego studenta na każdy z 6 dni. Wiem, że nie można oceniać dnia, nim się nie skończy, ale przyznać trzeba, że perspektywy są marne.
Pozytywnym aspektem było zbieranie datków na ulicy. I tu muszę podziękować kierowcom, za zrzutkę na moją dwuletnią karę w bibliotece. Dzięki Wam mogę wypożyczyć do domu książki potrzebne przy pisaniu mojej pracy licencjackiej. Mogę je czytać w wannie lub w łóżku, pijąc herbatkę, czyli tak jak lubię najbardziej. W imieniu mumii dziękuję za zrzutkę na sarkofag i 0,0000000000000002 piramidy, a w imieniu zombie za środki na zakup nerki na czarnym rynku od 60-letniej denatki i na zakup płuca od 7-letniej krowy.
Jak co roku w czasie juwenaliów przypada święto biblioteki. W tym roku studenci mogli wziąć za darmo książki wystawione w holu Biblioteki Głównej. Oczywiście nieomieszkałam zabrać cieniutkich książeczek o zapewne bzdetnej treści, po francusku, z których albo przy pomocy których mam zamiar uczyć się francuskiego. Szczególnie cieszy mnie pozycja pt.: "LE DEVELOPPMENT DO SYSTEME FINANCIER DES ENTREPRISES D'ETAT EN POLOGNE", która powinna być bliska moim zainteresowaniom.
Czas się zbierać na koncerty, póki jeszcze juwenaliowy dzień trwa.

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License