Słowa czy czyny?

Strona główna

1292787246|%e %b %Y, %H:%M %Z|agohover

W co wierzymy? W słowa czy w czyny?

Większość z nas odpowie bez zawahania, że w czyny. To one są potwierdzeniem słów, ich dowodem. Ale czy aby na pewno zawsze są odzwierciedleniem tego, co na prawdę myślimy? A słowa? Czy zawsze pozostawione "bez pokrycia" w rzeczywistości są tylko słowami rzuconymi na wiatr?

Słowa mogą być piękne i poruszać duszę dogłębnie. Czasem mogą zmusić do przemyśleń, na podstawie których decydujemy się na pewne działania. Słowa mogą być zgubne, jeśli padną na żyzny grunt tęsknoty za pięknymi słowami. Jedynym ratunkiem wtedy wydaje się być szukanie odzwierciedlenia słów w czynach. A jeśli ciężko jest o dowód ich prawdziwości? Co, jeśli nie mamy prawa wymagać cudów i jesteśmy zdani na wiarę w słowa? Czy wtedy nieuchronne są męki niepewnej duszy? Czy nie ma naprawdę innego sposobu na uwolnienie się od lawiny pytań o prawdziwość tych słów?

Chciałabym wierzyć słowom… ale ich brak jest swego rodzaju czynem, czynem milczenia. Milczenie jest zaprzeczeniem słów. Milczenie jest pikantnym kawałkiem chilli kończącym czekoladową słodkość pięknych słówek… ekstrawagancką grą w przeciwieństwa.

Niektóre wspomnienia mogą składać się tylko ze słów albo słowa mogą być dominującym elementem, bazą danych wspomnień. Takie wspomnienie dzięki słowom może być najpiękniejszym i najbardziej zdradliwym, wyimaginowanym wspomnieniem. I choć czasem czuję nieodpartą potrzebę weryfikacji, by upewnić się co do racjonalności i prawdziwości moich poglądów, to zastanawiam się czy warto pozbawiać się tej nutki magii w życiu? Jak ją kontrolować, by nie namieszała w prawdziwym życiu za bardzo? Bo przecież każdy z nas kocha te magiczne momenty, nawet jeśli zdaje sobie sprawę z tego, że to tylko kwestia hormonów lub dobrej wyobraźni… każdy marzy o życiu pełnym magii, nawet jeśli mocno stąpa po ziemi. Z tą magią jednak trzeba uważać jak z ogniem… mały może ogrzać, duży spalić żywcem.

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License