Joga małych palców

Strona główna

1232373454|%e %b %Y, %H:%M %Z|agohover

Mudry, to pozycje dłoni i palców, które kierują przepływem energii i usuwają blokady energetyczne. Podobno jest to prosty (ten punkt zweryfikowałam), skuteczny i bezpieczny rodzaj terapii.

Każdą z pozycji radzi się wykonywać kilka razy dziennie przez 2-3 kwadranse. W trakcie dnia można wykonywać więcej niż jedną mudrę. Przed ćwiczeniami należy rozluźnić dłonie i nadgarstki oraz wyciszyć się wewnętrznie. Podczas wykonywania układów należy pamiętać, by opuszki palców lekko się ze sobą stykały.

Podstawowe mudry

GYAN MUDRA

Poprawia koncentrację i pracę mózgu. Pomaga w zaburzeniach snu, depresji oraz w nadciśnieniu tętniczym. Wpływa regenerująco na organizm.

guyanmud.gif

Opuszki palca wskazującego i kciuka lekko się stykają. Pozostałe palce wyprostowane, lecz nie spięte.

APAN VAYU MUDRA

Ten układ palców wykonany obiema rękami funkcjonuje jako pierwsza pomoc przy objawach ataku serca. Pomaga w kołataniu serca oraz złym samopoczuciem, wywołanym niepokojem i smutkiem.

apan.gif

Palec wskazujący czubkiem dotyka podstawy kciuka, równocześnie opuszki: palca środkowego, serdecznego i kciuka stykają się. Mały palec pozostaje wyprostowany.

PRAN MUDRA

Polepsza ostrość wzroku, a także leczy choroby oczu. Podnosi witalność i zmniejsza nerwowość.

pranmud.gif

Opuszki palców serdecznego, małego i kciuka są razem złączone. Pozostałe palce są swobodnie wyprostowane.

VAYU MUDRA

Pomocne w reumatyzmie, drżeniu rąk i głowy. Ten układ powinno się wspierać Pran Mudrą. Przerwać stosowanie, gdy objawy choroby znikną.

vayu.gif

Palec wskazujący opuszkiem dotyka podstawy kciuka. Kciukiem przyciskamy ów palec lekko. Pozostałe palce są wyprostowane w rozluźnieniu.

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License